Jdi na obsah Jdi na menu
 


Základní informace


Situováno
Stadión je situován v Edenu, Praze 10 – Vršovicích. Ohraničený je ze severu ulicí Vladivostocká, z jihu železniční dráhou (v budoucnosti zastávkou Slavia), ze západu ulicí U Slavie a z východu tréninkovými hřišti. Od centra města (Národní muzeum) je vzdálen 4,1 kilometru, tzn. 7 minut jízdy při plynulém provozu.

Kapacita
21 000 sedících diváků, všechna místa krytá
40 VIP boxů, celkem 900 VIP míst
Invalidé: 42 míst (+ 42 míst pro doprovod) 

Rozměry hřiště
105 x 68 metrů
 
Vyhřívání
Ano

Osvětlení
1 650 luxů

Parking
V areálu bude více jak 1 000 parkovacích míst.
Pro autobusy fotbalových týmů bude vyhrazeno zvláštní parkoviště, stejně tak pro VIP hosty.

Velkoplošné obrazovky
V areálu budou nainstalovány dvě velkoplošné obrazovky – v jihozápadním a severovýchodním rohu, předpokládaná velikost 5x7 metrů.

Náklady

Areál je financován z interních i externích zdrojů. Jedním z nich jsou dluhopisy oceněné pozitivním ratingovým hodnocením European Rating Agency. Náklady na vybudování areálu se pohybují pod 1 mld Kč.

Vlastník
Vlastníkem a provozovatelem stadiónu je účelová společnost E Side Property Limited, která je zodpovědná za financování areálu a nese všechny garance. E Side kopíruje akcionářskou strukturu SK Slavia Praha – fotbal a.s.

Bezbariérový přístup
Stadión bude přístupný i divákům a fanouškům s omezenou mobilitou. Pro ně je připraven bezbariérový sektor s kapacitou 42 míst s doprovodem.

Uvnitř areálu, např.:
Restaurace s výhledem na hrací plochu
Sport café
Fast-food
Fanshop